Бриджис отбелязва 38 точки, Нетс победи Хоукс със 114-102 за постижение в серия от два мача
AP News | 2024-03-02 | 00:56:49

НЮ ЙОРК (AP) — Микал Бриджис отбеляза 38 точки и Бруклин Нетс надминаха Атланта Хоукс за втори пореден мач, 114-102 в събота.

Кам Джонсън вкара 23 точки за Нетс, които се подобриха до 3-3 под временния треньор Кевин Оли и изтеглиха в рамките на два мача от Хоукс за 10-то място в Източната конференция и последното място в турнира за игра.

Денис Шрьодер имаше 14 точки и осем асистенции, а Ник Клакстън имаше 12 точки и 13 борби за Бруклин, който спечели за трети път в последните си четири мача. Това включва победа със 124-97 над Хоукс в четвъртък в началото на серията от два мача.

Деджунте Мъри имаше 20 точки, 11 асистенции и шест борби за Хоукс. Садик Бей вкара 23 точки, а Клинт Капела имаше 11 точки и 10 борби, но Атланта падна за пети път в последните си седем мача и загуби сезонната серия от Нетс за седми пореден сезон.

Бриджис вкара поне 30 точки в три от четирите срещи този сезон.

След изоставане през почти цялото първо полувреме, Бруклин пое през второто полувреме със защита. Атланта направи само 13 от 42 гола от игра, а Нетс ограничиха Хоукс до само 40 точки през второто полувреме, като същевременно отбелязаха 13 точки след девет проиграни през последните 24 минути.

Серията започна през третата четвърт, когато Бруклин превъзхожда Атланта с 30-18 и ограничава Хоукс до стрелба 6 от 24 (25%). Бриджис вкара 12 в периода, а Бруклин водеше с 90-80 след три.

След като допуснаха 34 точки през първата четвърт при директната победа на Бруклин в четвъртък, Хоукс поведоха всички с изключение на първата с 1:14 през първата половина събота. Воден от 14-те точки на Бей през първото полувреме, Атланта стреля с 53,3% от игра и изгради предимство от 13 точки през първата четвърт.

Бруклин стреля само с 25,9% през първото тримесечие, но се върна с 39 точки през второто тримесечие и осем тройки, изравнявайки рекорда на франчайза за най-много направени тройки за тримесечие без пропуск. Бриджис имаше 20 точки през първото полувреме, което помогна на Бруклин да изостава само с две на полувремето.

Хоукс: Посетете Ню Йорк във вторник.

Мрежи: Домакин на Мемфис в понеделник.